przejdź do strony głównej

Zanim kupisz mastifa tybetańskiego, poznaj jego charakter: informacje tutaj

 

   W naszej hodowli posiadamy wyłącznie klasyczne mastify tybetańskie, całkowicie wolne od współczesnych chińskich domieszek! Unikamy tych lini ze wzgledu na nieznane geny, jakie niosą tybetany sprowadzane obecnie z Chin. Zależy nam, aby rodowody naszych szczeniąt miały pełną, znaną i sprawdzoną pulę przodków.


    Nasza hodowla powstała z potrzeby serca. Mioty mamy okazjonalnie, co jakis czas. Pragniemy, aby nasze szczenięta znalazły kochające domy i wyrozumiałych właścicieli, którzy z czasem “stracą głowę” dla swoich przyjaciół. To jest nasz priorytet. Nie wystawy, nie sukcesy, ale kochające domy i troskliwi właściciele naszych szczeniąt!

    Zanim nasze sunie staną się mamami, muszą dorosnąć i dojrzeć do tej trudnej roli. Nie korzystamy z przepisu Związku Kynologicznego dopuszczającego do krycia 18-miesięczne suki. MT dojrzewają dłużej. Nasze suki są kryte najwcześniej przy 3 cieczce, czyli w okolicy 3 roku życia. Przed kryciem są przebadane w kierunku dyspazji i (jako nieliczne w Polsce ) dziedzicznych chorób oczu,  przebywają pod stałą kontrolą weterynaryjną.

     Do krycia wybieramy dojrzałych, sprawdzonych reproduktorów. Bacznie sprawdzamy ich wcześniejsze potomstwo pod kątem zdrowia i eksterieru. Osobiście oglądamy samca zanim podejmiemy decyzję o kryciu. Rozmawiamy z jego właścicielami, aby poznać warunki w jakich żyje. Kryjemy tylko przebadanymi samcami z pełną dokumentacją medyczną!

    Nie sprzedajemy szczeniąt do bloku. Mastif tybetański, to rasa potrzebująca terytorium do pilnowania, przestrzeni i wolności. Mieszkanie w bloku w żadnym razie takich kryteriów nie spełnia.

     Mastif Tybetański jest psem stróżującym, a jego zadanie polega poza opieką nad dobytkiem na pilnowaniu swojej ludzkiej rodziny. Potrzebuje więc domu, do którego będzie mógł swobodnie zagądać, poleżeć przy nogach opiekunów, pobawić się z dziećmi. Wtedy spokojny wraca do ogrodu do swojej pracy. Pozbawienie tybetana stałego kontaktu z jego właścicielami sprawia, że staje się on nieprzewidywalny i wycofany. MT nie powinien być sam! Nie ma nic gorszego niż zakupienie psa tej rasy tylko po to by pilnował terenu ( i to często wg schematu-cały dzień w kojcu, na noc samotne bieganie) W takich wypadkach o wiele lepiej sprawdza się minitoring! Tybetan uwielbia stróżować, ale tylko wtedy kiedy ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa. A to daje mu jego ludzka rodzina. Jeżeli więc potecjalni nabywcy nie planują wpuszczać psa do domu, mają ochotę wykorzystwać potencjał tybetana tylko w nocy, a w ciągu dnia trzymać go w kojcu... niech go absolutnie nie kupują! Samotny, sfrustrowany, niesocjalizowany MT, to niebezpieczny zwierz.


    Apelujemy do nabywców — zanim zdecydujecie się na kupno małego do-khyi, proszę zapoznajcie się ze wszystkimi dostępnymi informacjami na temat tej rasy. Miejcie świadomość, że kupujecie niezwykłego psa, tak wspaniałego, jak wymagającego! Wiedzcie też, że obcowanie z tybetanem odmieni Wasze życie, nawyki i upodobania!

    Od nabywców oczekujemy, że będą utrzymywać z nami kontakt i informować o rozwoju maluchów. Gwarantujemy gotowość doradzania w wychowaniu szczeniąt. Bardzo zależy nam na monitorowaniu zdrowia psów pochodzących z Ahchali. Zdrowie naszych maluchów, to priorytet! Będziemy zachęcać Państwa do przebadania swojego pupila w kierunku dysplazji.

 

   Kupując szczenięta z naszej hodowli, otrzymacie Państwo rodowodowe, 7 - 10 tygodniowe wypieszczone, socjalizowanie maluchy. Będą odrobaczone i zaszczepione wg kalendarza szczepień. Otrzymają książeczkę zdrowia, metrykę urodzenia, informacje na temat żywienia i wychowania psiaczka oraz wyprawkę malucha.

 

Nie sprzedajemy naszych szczeniąt do bloku i do pilnowania niezamieszkałych działek! Szczeniak nie powinien być zakupiony, jako maskotka, czy prezent.  Zakup psa wiąże się z odpowiedzialnością za jego los i życiem z nim przez najbliższe ok. 10 lat...